Nasza kadra

Katarzyna Zych - dyrektor przedszkola


Katarzyna ZychPraca z dzieciakami w wieku przedszkolnym jest spełnieniem moich marzeń, a także życiowym powołaniem. Od zawsze chciałam wykonywać ten zawód - stąd studia na kierunku pedagogicznym oraz, co najważniejsze, założenie własnego przedszkola. Dostrzeżenie zmian w rozwoju dziecka, jego uśmiech
i zadowolenie spowodowane pobytem w "Tęczowej Krainie" jest dla mnie najważniejsze - sprawia, że mam jeszcze większą motywację do pracy oraz jej ulepszania. Przebywanie i praca z przedszkolakami przynosi mi mnóstwo radości, wiele uczy, a także daje satysfakcję. Cieszę się, że udało mi się tego dokonać i dołożę wszelkich starań, by dzieciaki w moim przedszkolu były szczęśliwe i prawidłowo się rozwijały.

Pani Basia - nauczyciel

Pani Basia Jestem pedagogiem od dwudziestu paru lat. Pracuję
z dziećmi w wieku przedszkolnym. Lubię swoją pracę zawodową, ponieważ praca ta daje mi wielką satysfakcję, wyzwala radość, zadowolenie i uśmiech. Poprzez swoją pracę mogę kształtować zainteresowania, umiejętności postawy oraz potrzeby małego dziecka w toku jego własnej aktywności, przejawiającej się w różnych kontaktach z otaczającym światem.

Pani Marzenka - nauczyciel

Pani MarzenkaOdkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje ogromną radość i satysfakcję. Ukończenie studiów pedagogicznych z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to to, co chcę w życiu robić.Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu.W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. W swojej pracy pragnę być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu. Dołożę wszelkich starań, aby dzieci w „Tęczowej Krainie” czuły się szczęśliwe i radosne, a największą nagrodą dla mnie będzie ich uśmiech.

Pani Madzia - nauczyciel

Pani Madzia

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Studiując przekonałam się, że praca z dziećmi nie jest łatwa, ale daje wiele radości i satysfakcji gdy dziecko dzięki nam wzbogaca swoją wiedzę i nabywa nowych umiejętności. Dla mnie w mojej pracy największą nagrodą jest widok uśmiechniętego dziecka, które z radością wraca każdego dnia do przedszkola.

 

 

 


Pani Justynka - nauczyciel

Pani JustynkaPraca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Staram się być dla dzieci zawsze pogodna, serdeczna, godna zaufania i uśmiechnięta. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne.

Pani Kasia - nauczyciel

Pani KasiaUwielbiam pracę z dziećmi - jest to moja pasja, która przynosi mi dużo satysfakcji, a postępy maluchów motywują mnie do rozwoju i poszukiwania nowych metod nauczania. Niezwykle ważne jest dla mnie rozbudzenie ciekawości i wyobraźni podopiecznych, natomiast punktem wyjścia w relacjach z dziećmi jest stworzenie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. Jestem osobą lubiącą nowe wyzwania, dlatego staram się, aby każdy dzień spędzony przez dziecko w przedszkolu był dla niego przyjemnością mierzoną skalą uśmiechu. Moim mottem, którym kieruję się w pracy jest myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła”. 

Pani Ola - nauczyciel

Pani OlaMoże zabrzmi to banalnie, ale taka jest prawda - jest to moja wymarzona, idealna praca. Cieszy mnie i daje satysfakcję, to co mogę dać dzieciom. Uczę, pomagam, obserwuję, wspieram, daję poczucie bezpieczeństwa. Razem z przedszkolakami odkrywam na nowo świat i jeszcze bardziej cieszę się z "małych rzeczy." Dzięki wykształceniu jakie zdobyłam, które jest niezbędne do wykonywania tego zawodu, mam świadomość, jak ważny jest rozwój poznawczy i emocjonalny dziecka w wieku przedszkolnym. Ukończyłam studia pedagogiczne, mam za sobą kilka lat pracy w przedszkolu. Prywatnie mam dwóch synów, którzy są moją największą motywacją do pracy. 

Pani Marta - nauczyciel

Pani_Marta

Dzieci są niepowtarzalne i każde z nich jest inne i, co najważniejsze,… z nimi nie można się nudzić  J
W swojej pracy mogę wciąż „na nowo” pomagać, odkrywać i rozwijać ich umiejętności, zainteresowania i osobowość… i tak od „maluszka” do „starszaka”. Każdy postęp, mniejszy lub większy, daje satysfakcję, której nie da się opisać słowami.

„Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat”– te proste słowa Roberta Fulghuma najlepiej oddają to, dlaczego pracuję w przedszkolu.

Pani Monika - nauczyciel

Pani_Monika

W szkolnym przedstawieniu z okazji pasowania na ucznia otrzymałam rolę nauczycielki. Już wtedy wiedziałam, że praca z dziećmi to mój wymarzony zawód. Mając zawsze przed sobą taki cel, ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Podejmowane praktyki i wolontariaty pozwalały mi doświadczać radości, jaką przynosi praca z dziećmi. Możliwość obserwowania ich rozwoju i uczestniczenia w tym procesie daje mi dużo satysfakcji, a wszelkie radości jakie z tego wynikają – stają się motywacją do wkładania serca w tą cudowną pracę i dalszego rozwoju. Norweski pisarz powiedział: Za każdym razem, gdy na świat przychodzi dziecko, świat jest tworzony od nowa.
Idąc za myślą Janusza Korczaka: Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie. Ogromnym przywilejem jest być przewodnikiem dla kogoś, kto „tworzy swój nowy świat”. 

Pani Ola - nauczyciel

Pani OlaOd zawsze chciałam, żeby praca dawała mi przyjemność i satysfakcję. Praca z dziećmi mi to umożliwiła - codziennie przynosi nowe doświadczenia. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, aby były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zabawy plastyczne. Każdego dnia staram się stworzyć dzieciom w przedszkolu miłą i życzliwą atmosferę, aby poczuły się jak w domu i miały poczucie bezpieczeństwa.
Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej: „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”.

Pani Natalia - nauczyciel

Pani NataliaAby mieć możliwość pracy z dziećmi ukończyłam studia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Studiowanie tego kierunku było dla mnie ogromnie ważne, ponieważ od bardzo dawna moim marzeniem była praca z dziećmi i umożliwianie im rozwijania umiejętności. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego dziecka, gdyż każde jest wyjątkowe i rozwija się w swoim tempie. W wieku przedszkolym maluch intensywnie poznaje świat. Dlatego właśnie na tym etapie należy w odpowiedni sposób mu to umożliwić.
Moim zdaniem kluczem do sukcesu w pracy pedagoga jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, zrozumienie go oraz cierpliwość. Dlatego też zgadzam się ze słowami Janusza Korczaka: ,,pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy".

Pani Anita - pomoc nauczyciela

Pani AnitaZ zawodu jestem plastykiem, ale większość swojego zawodowego życia poświęciłam pracy z dziećmi. Lubię pokazywać świat najmłodszym poprzez naukę, sztukę i zabawę. Moje życiowe motto brzmi: „Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś.” Empatia i zrozumienie to podstawa mojej relacji z młodym człowiekiem. W tej pracy trzeba być po trochę nauczycielem, opiekunem, a niekiedy super bohaterem i dobrą wróżką. Uśmiech na twarzy dziecka to najpiękniejszy obraz na świecie. 

Pani Agnieszka - logopeda

Pani Agnieszka Pracuję z dziećmi już wiele lat. Lubię dzieci i lubię z nimi pracować. Staram się wspierać ich wszechstronny  rozwój. Pomagam pokonać trudności
w komunikowaniu się. Prowadzę zajęcia logopedyczne mające na celu stymulację rozwoju mowy . Powołując się na Juliusza Słowackiego: "Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko co pomyśli głowa".

 


Pani Asia - nauczyciel języka angielskiego

Pani AsiaMam wieloletnie doświadczenie w uczeniu dzieci. Wprowadzam efektywne metody w czasie zajęć, aby wzbudzić w pociechach zainteresowanie i radość. Staram się, aby dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyswajając nowe słownictwo i utwalając już poznane.Pani Iwonka - instruktor rytmiki

Pani Iwonka Kiedy widzę radość  i oczarowanie dzieci podczas zajęć rytmiki czuje wielką satysfakcje i spełnienie. Dzieci podczas zabawy z muzyką wykazują wiele różnych umiejętności, wkładają całe serce w zabawę, taniec i śpiew. Czas spędzony z dziećmi jest dla mnie bezcenny. Ukończenie studiów pedagogiczno-artystycznych pozwala mi w pełni realizować program obejmujący rytmikę.

 Pani Ania - instruktor tańca

Jestem licencjonowaną instruktorką tańca, wieloletnią tancerką tańca towarzyskiego, posiadającą liczne osiągnięcia na turniejach ogólnokrajowych i w Okręgu Podkarpackim, w tym Puchar Okręgu Podkarpackiego. W swojej pracy łączę doświadczenia zdobyte podczas szkoleń i warsztatów tanecznych, a także praktyczną wiedzę taneczną zdobytą na turniejach tańca.

Pan Tomek - instruktor gimnastyki korekcyjnej

Pan Tomek"Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne o specjalizacji z gimnastyki korekcyjnej. Jestem osoba sumienną i lubiącą nowe wyzwania, których nie brakuje w pracy z przedszkolakami. Uwielbiam dzieci i praca z nimi sprawia mi ogromną radość."

 

 

 


Pani Ania - psycholog, oligofrenopedagog

Pani AniaJako psycholog na co dzień pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie zajmuję się diagnozą dzieci oraz terapią psychologiczną. Od kilku lat prowadzę zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju oraz kształcenia specjalnego, stosując różnorodne formy pracy z dziećmi (np. Metoda Dobrego Startu, Terapia Ręki, Terapia Zabawą, Arteterapia, elementy Terapii Poznawczo-Behawioralnej). Bardzo ważny jest dla mnie wszechstronny rozwój dzieci, z którymi pracuję. Podczas zajęć koncentruję się na tym, aby dzieci umiały radzić sobie z trudnościami, dbam o rozwój ich relacji z dorosłymi i rówieśnikami. Zapewniam im poczucie bezpieczeństwa, swobody, pomagam w budowaniu poczucia ich własnej wartości i pewności siebie, a także rozwijam ich samodzielność. 

Pani Mariola - oligofrenopedagog

Pani MariolaJestem pedagogiem pracującym na co dzień w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie. Ponadto, prowadzę zajęcia indywidualne z dziećmi niepełnosprawnymi. Praca ta daje mi wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję, w przypadku nawet maleńkich postępów moich podopiecznych. Staram się tak urozmaicać zajęcia, aby były one ciekawe i interesujące, a jednocześnie, aby wpływały na wszechstronny rozwój małego człowieka. Dbam o ciepłą, serdeczną atmosferę oraz o to, aby dzieci czuły się docenione i bezpieczne. Częste pochwały "budują" je i pozwalają "znaleźć" się wśród dzieci o prawidłowym rozwoju. Zadowolenie dziecka, jego radosny uśmiech jest dla mnie najlepszą nagrodą za włożony wysiłek.

Pani Monika - logopeda

Pani MonikaJako logopeda pracuję z dziećmi od kilku lat. Każde spotkanie z dzieckiem daje mi mnóstwo radości, a nawet najmniejszy nasz wspólny sukces jest ogromną motywacją do dalszego działania. Na mojej logopedycznej drodze spotykam wiele dzieci, którym trzeba pomóc zrobić pierwszy krok w rozwoju komunikacji. To właśnie ci najmłodsi sprawiają, że terapeuta nie tkwi w miejscu, że poszukuje, ciągle się uczy. Jestem wdzięczna moim małym podopiecznym za to, że codziennie odkrywają we mnie nowe pokłady, że przypominają mi, jak to jest być dzieckiem. 

Pani Ania - logopeda

Pani AniaJestem logopedą, neurologopedą oraz surdopedagogiem. Swoje pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym zdobyłam odbywając staż w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wówczas miałam okazję prowadzić zajęcia grupowe z logopedii, co pozwoliło mi utwierdzić się w przekonaniu, że jest to praca zgodna z moimi zainteresowaniami. Podczas pracy na oddziale neurologii dziecięcej poznawałam różnego rodzaju zaburzenia neurologiczne, które niekorzystnie wpływały na rozwój mowy dziecka- dzięki temu doświadczeniu studia z neurologopedii były dla mnie ogromną dawką wiedzy, przydatną podczas pracy. Wyzwania pojawiające się podczas terapii pozwalają mi się realizować i stale motywują do dalszego rozwoju. Każdy, nawet najmniejszy sukces moich podopiecznych jest dla mnie ogromną radością i motywacją do dalszego działania. Logopedia jest moją pasją, dlatego stale pogłębiam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach i warsztatach.
W swojej pracy korzystam z wielu metod, które dostosowuję do potrzeb pacjenta, ponieważ w terapii najważniejszy jest dla mnie drugi człowiek i staram się jak najlepiej mu pomóc.  

Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”                            Krosno, dnia 12.04.2018 r.

ul. Kletówki 1

38-400 Krosno

                          

 

 

REZERWACJA AUTOBUSU

 

            W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej zwracam się z prośbą
o zarezerwowanie autobusu na wyjazd przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola „Tęczowa Kraina” wraz z opiekunami.

Trasa: Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Krośnie ul. Kletówki 1  – Zagroda Edukacyjna Ranczo Pstrągowa - Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Krośnie ul. Kletówki 1

Termin: 23.05.2018 r. (środa)

Miejsce i godzina wyjazdu: Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”, ul. Kletówki 1 38-400 Krosno; godzina 08:30

Planowany czas trwania wycieczki (z drogą): ok. 5 h 30 min.

Liczba uczestników wycieczki (dzieci i opiekunowie): max 55 osób

Dane do faktury: „IDEA” Katarzyna Zych, ul. Kletówki 1 38-400 Krosno, NIP 684-241-21-20 (bardzo proszę o FV na przelew)

Telefon kontaktowy: 662 116 761 – Katarzyna Zych
                         

 

Z poważaniem

                                                                                                                           Katarzyna Zych