Nasza kadra

Katarzyna Zych - dyrektor przedszkola


Katarzyna ZychPraca z dzieciakami w wieku przedszkolnym jest spełnieniem moich marzeń, a także życiowym powołaniem. Od zawsze chciałam wykonywać ten zawód - stąd studia na kierunku pedagogicznym oraz, co najważniejsze, założenie własnego przedszkola. Dostrzeżenie zmian w rozwoju dziecka, jego uśmiech
i zadowolenie spowodowane pobytem w "Tęczowej Krainie" jest dla mnie najważniejsze - sprawia, że mam jeszcze większą motywację do pracy oraz jej ulepszania. Przebywanie i praca z przedszkolakami przynosi mi mnóstwo radości, wiele uczy, a także daje satysfakcję. Cieszę się, że udało mi się tego dokonać i dołożę wszelkich starań, by dzieciaki w moim przedszkolu były szczęśliwe i prawidłowo się rozwijały.

Pani Basia - nauczyciel

Pani Basia Jestem pedagogiem od dwudziestu paru lat. Pracuję
z dziećmi w wieku przedszkolnym. Lubię swoją pracę zawodową, ponieważ praca ta daje mi wielką satysfakcję, wyzwala radość, zadowolenie i uśmiech. Poprzez swoją pracę mogę kształtować zainteresowania, umiejętności postawy oraz potrzeby małego dziecka w toku jego własnej aktywności, przejawiającej się w różnych kontaktach z otaczającym światem.

Pani Marzenka - nauczyciel

Pani MarzenkaOdkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje ogromną radość i satysfakcję. Ukończenie studiów pedagogicznych z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to to, co chcę w życiu robić.Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu.W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. W swojej pracy pragnę być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu. Dołożę wszelkich starań, aby dzieci w „Tęczowej Krainie” czuły się szczęśliwe i radosne, a największą nagrodą dla mnie będzie ich uśmiech.

Pani Justynka - nauczyciel

Pani JustynkaPraca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Staram się być dla dzieci zawsze pogodna, serdeczna, godna zaufania i uśmiechnięta. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne.

 

Pani Kasia - nauczyciel

Pani KasiaUwielbiam pracę z dziećmi - jest to moja pasja, która przynosi mi dużo satysfakcji, a postępy maluchów motywują mnie do rozwoju i poszukiwania nowych metod nauczania. Niezwykle ważne jest dla mnie rozbudzenie ciekawości i wyobraźni podopiecznych, natomiast punktem wyjścia w relacjach z dziećmi jest stworzenie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. Jestem osobą lubiącą nowe wyzwania, dlatego staram się, aby każdy dzień spędzony przez dziecko w przedszkolu był dla niego przyjemnością mierzoną skalą uśmiechu. Moim mottem, którym kieruję się w pracy jest myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła”. 

Pani Ola - nauczyciel

Pani OlaMoże zabrzmi to banalnie, ale taka jest prawda - jest to moja wymarzona, idealna praca. Cieszy mnie i daje satysfakcję, to co mogę dać dzieciom. Uczę, pomagam, obserwuję, wspieram, daję poczucie bezpieczeństwa. Razem z przedszkolakami odkrywam na nowo świat i jeszcze bardziej cieszę się z "małych rzeczy." Dzięki wykształceniu jakie zdobyłam, które jest niezbędne do wykonywania tego zawodu, mam świadomość, jak ważny jest rozwój poznawczy i emocjonalny dziecka w wieku przedszkolnym. Ukończyłam studia pedagogiczne, mam za sobą kilka lat pracy w przedszkolu. Prywatnie mam dwóch synów, którzy są moją największą motywacją do pracy. 

Pani Marta - nauczyciel

Pani_Marta

Dzieci są niepowtarzalne i każde z nich jest inne i, co najważniejsze,… z nimi nie można się nudzić  J
W swojej pracy mogę wciąż „na nowo” pomagać, odkrywać i rozwijać ich umiejętności, zainteresowania i osobowość… i tak od „maluszka” do „starszaka”. Każdy postęp, mniejszy lub większy, daje satysfakcję, której nie da się opisać słowami.

„Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat”– te proste słowa Roberta Fulghuma najlepiej oddają to, dlaczego pracuję w przedszkolu.

Pani Monika - nauczyciel

Pani_Monika

W szkolnym przedstawieniu z okazji pasowania na ucznia otrzymałam rolę nauczycielki. Już wtedy wiedziałam, że praca z dziećmi to mój wymarzony zawód. Mając zawsze przed sobą taki cel, ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Podejmowane praktyki i wolontariaty pozwalały mi doświadczać radości, jaką przynosi praca z dziećmi. Możliwość obserwowania ich rozwoju i uczestniczenia w tym procesie daje mi dużo satysfakcji, a wszelkie radości jakie z tego wynikają – stają się motywacją do wkładania serca w tą cudowną pracę i dalszego rozwoju. Norweski pisarz powiedział: Za każdym razem, gdy na świat przychodzi dziecko, świat jest tworzony od nowa.
Idąc za myślą Janusza Korczaka: Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie. Ogromnym przywilejem jest być przewodnikiem dla kogoś, kto „tworzy swój nowy świat”. 

Pani Ola - nauczyciel

Pani OlaOd zawsze chciałam, żeby praca dawała mi przyjemność i satysfakcję. Praca z dziećmi mi to umożliwiła - codziennie przynosi nowe doświadczenia. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, aby były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zabawy plastyczne. Każdego dnia staram się stworzyć dzieciom w przedszkolu miłą i życzliwą atmosferę, aby poczuły się jak w domu i miały poczucie bezpieczeństwa.
Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej: „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”.

Pani Natalia - nauczyciel

Pani NataliaAby mieć możliwość pracy z dziećmi ukończyłam studia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Studiowanie tego kierunku było dla mnie ogromnie ważne, ponieważ od bardzo dawna moim marzeniem była praca z dziećmi i umożliwianie im rozwijania umiejętności. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego dziecka, gdyż każde jest wyjątkowe i rozwija się w swoim tempie. W wieku przedszkolym maluch intensywnie poznaje świat. Dlatego właśnie na tym etapie należy w odpowiedni sposób mu to umożliwić.
Moim zdaniem kluczem do sukcesu w pracy pedagoga jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, zrozumienie go oraz cierpliwość. Dlatego też zgadzam się ze słowami Janusza Korczaka: ,,pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy".

Pani Anita - pomoc nauczyciela

Pani AnitaZ zawodu jestem plastykiem, ale większość swojego zawodowego życia poświęciłam pracy z dziećmi. Lubię pokazywać świat najmłodszym poprzez naukę, sztukę i zabawę. Moje życiowe motto brzmi: „Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś.” Empatia i zrozumienie to podstawa mojej relacji z młodym człowiekiem. W tej pracy trzeba być po trochę nauczycielem, opiekunem, a niekiedy super bohaterem i dobrą wróżką. Uśmiech na twarzy dziecka to najpiękniejszy obraz na świecie. 

Pani Basia - katechetka

Pani Basia“Tak jak rozwój rośliny uzależniony jest od korzystnego klimatu, tak rozwój człowieka zależy od duchowej atmosfery, w której żyje”. Zostałam zaproszona do brania udziału w tworzeniu duchowej atmosfery wokół dzieci z Tęczowej Krainy. Chcę opowiadać im o pięknych dziełach Boga. Ciekawie jest rozmawiać z dziećmi o wierze. Nie znaczy to jednak, że jest to łatwe. Nie sposób przewidzieć, jaka będzie ich reakcja i jakie pytania dotyczące Boga zostaną zadane. Ale to właśnie od nich można się uczyć jak wejść do królestwa Bożego, czyli prostej, w nic nie uwikłanej miłości. Mam kilkuletnie doświadczenie katechetyczne, które na pewno wykorzystam w moich spotkaniach z dziećmi.

Pani Agnieszka - logopeda

Pani Agnieszka Pracuję z dziećmi już wiele lat. Lubię dzieci i lubię z nimi pracować. Staram się wspierać ich wszechstronny  rozwój. Pomagam pokonać trudności
w komunikowaniu się. Prowadzę zajęcia logopedyczne mające na celu stymulację rozwoju mowy . Powołując się na Juliusza Słowackiego: "Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko co pomyśli głowa".


Pani Asia
 - nauczyciel języka angielskiego

Pani AsiaMam wieloletnie doświadczenie w uczeniu dzieci. Wprowadzam efektywne metody w czasie zajęć, aby wzbudzić w pociechach zainteresowanie i radość. Staram się, aby dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyswajając nowe słownictwo i utwalając już poznane.Pani Iwonka - instruktor rytmiki

Pani Iwonka Kiedy widzę radość  i oczarowanie dzieci podczas zajęć rytmiki czuje wielką satysfakcje i spełnienie. Dzieci podczas zabawy z muzyką wykazują wiele różnych umiejętności, wkładają całe serce w zabawę, taniec i śpiew. Czas spędzony z dziećmi jest dla mnie bezcenny. Ukończenie studiów pedagogiczno-artystycznych pozwala mi w pełni realizować program obejmujący rytmikę.

 Pani Ania - instruktor tańca

Jestem licencjonowaną instruktorką tańca, wieloletnią tancerką tańca towarzyskiego, posiadającą liczne osiągnięcia na turniejach ogólnokrajowych i w Okręgu Podkarpackim, w tym Puchar Okręgu Podkarpackiego. W swojej pracy łączę doświadczenia zdobyte podczas szkoleń i warsztatów tanecznych, a także praktyczną wiedzę taneczną zdobytą na turniejach tańca.

Pan Tomek - instruktor gimnastyki korekcyjnej

Pan Tomek"Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne o specjalizacji z gimnastyki korekcyjnej. Jestem osoba sumienną i lubiącą nowe wyzwania, których nie brakuje w pracy z przedszkolakami. Uwielbiam dzieci i praca z nimi sprawia mi ogromną radość."


Pani Ania
 - psycholog, oligofrenopedagog

Pani AniaJako psycholog na co dzień pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie zajmuję się diagnozą dzieci oraz terapią psychologiczną. Od kilku lat prowadzę zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju oraz kształcenia specjalnego, stosując różnorodne formy pracy z dziećmi (np. Metoda Dobrego Startu, Terapia Ręki, Terapia Zabawą, Arteterapia, elementy Terapii Poznawczo-Behawioralnej). Bardzo ważny jest dla mnie wszechstronny rozwój dzieci, z którymi pracuję. Podczas zajęć koncentruję się na tym, aby dzieci umiały radzić sobie z trudnościami, dbam o rozwój ich relacji z dorosłymi i rówieśnikami. Zapewniam im poczucie bezpieczeństwa, swobody, pomagam w budowaniu poczucia ich własnej wartości i pewności siebie, a także rozwijam ich samodzielność. 

Pani Mariola - oligofrenopedagog

Pani MariolaJestem pedagogiem pracującym na co dzień w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie. Ponadto, prowadzę zajęcia indywidualne z dziećmi niepełnosprawnymi. Praca ta daje mi wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję, w przypadku nawet maleńkich postępów moich podopiecznych. Staram się tak urozmaicać zajęcia, aby były one ciekawe i interesujące, a jednocześnie, aby wpływały na wszechstronny rozwój małego człowieka. Dbam o ciepłą, serdeczną atmosferę oraz o to, aby dzieci czuły się docenione i bezpieczne. Częste pochwały "budują" je i pozwalają "znaleźć" się wśród dzieci o prawidłowym rozwoju. Zadowolenie dziecka, jego radosny uśmiech jest dla mnie najlepszą nagrodą za włożony wysiłek.

Pani Monika - logopeda

Pani MonikaJako logopeda pracuję z dziećmi od kilku lat. Każde spotkanie z dzieckiem daje mi mnóstwo radości, a nawet najmniejszy nasz wspólny sukces jest ogromną motywacją do dalszego działania. Na mojej logopedycznej drodze spotykam wiele dzieci, którym trzeba pomóc zrobić pierwszy krok w rozwoju komunikacji. To właśnie ci najmłodsi sprawiają, że terapeuta nie tkwi w miejscu, że poszukuje, ciągle się uczy. Jestem wdzięczna moim małym podopiecznym za to, że codziennie odkrywają we mnie nowe pokłady, że przypominają mi, jak to jest być dzieckiem. 

Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”                            Krosno, dnia 12.04.2018 r.

ul. Kletówki 1

38-400 Krosno

                          

 

 

REZERWACJA AUTOBUSU

 

            W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej zwracam się z prośbą
o zarezerwowanie autobusu na wyjazd przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola „Tęczowa Kraina” wraz z opiekunami.

Trasa: Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Krośnie ul. Kletówki 1  – Zagroda Edukacyjna Ranczo Pstrągowa - Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Krośnie ul. Kletówki 1

Termin: 23.05.2018 r. (środa)

Miejsce i godzina wyjazdu: Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”, ul. Kletówki 1 38-400 Krosno; godzina 08:30

Planowany czas trwania wycieczki (z drogą): ok. 5 h 30 min.

Liczba uczestników wycieczki (dzieci i opiekunowie): max 55 osób

Dane do faktury: „IDEA” Katarzyna Zych, ul. Kletówki 1 38-400 Krosno, NIP 684-241-21-20 (bardzo proszę o FV na przelew)

Telefon kontaktowy: 662 116 761 – Katarzyna Zych
                         

 

Z poważaniem

                                                                                                                           Katarzyna Zych