Nasza kadra

Katarzyna Zych - dyrektor przedszkola

Praca z dzieciakami w wieku przedszkolnym jest spełnieniem moich marzeń, a także życiowym powołaniem. Od zawsze chciałam wykonywać ten zawód - stąd studia na kierunku pedagogicznym oraz, co najważniejsze, założenie własnego przedszkola. Dostrzeżenie zmian w rozwoju dziecka, jego uśmiech
i zadowolenie spowodowane pobytem w "Tęczowej Krainie" jest dla mnie najważniejsze - sprawia, że mam jeszcze większą motywację do pracy oraz jej ulepszania. Przebywanie i praca z przedszkolakami przynosi mi mnóstwo radości, wiele uczy, a także daje satysfakcję. Cieszę się, że udało mi się tego dokonać i dołożę wszelkich starań, by dzieciaki w moim przedszkolu były szczęśliwe i prawidłowo się rozwijały.

Pani Basia - nauczyciel

Pani BasiaJestem pedagogiem od dwudziestu paru lat. Pracuję
z dziećmi w wieku przedszkolnym. Lubię swoją pracę zawodową, ponieważ praca ta daje mi wielką satysfakcję, wyzwala radość, zadowolenie i uśmiech. Poprzez swoją pracę mogę kształtować zainteresowania, umiejętności postawy oraz potrzeby małego dziecka w toku jego własnej aktywności, przejawiającej się w różnych kontaktach z otaczającym światem.

Pani Marzenka - nauczyciel

Pani MarzenkaOdkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje ogromną radość i satysfakcję. Ukończenie studiów pedagogicznych z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to to, co chcę w życiu robić.Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu.W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. W swojej pracy pragnę być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu. Dołożę wszelkich starań, aby dzieci w „Tęczowej Krainie” czuły się szczęśliwe i radosne, a największą nagrodą dla mnie będzie ich uśmiech.

Pani Madzia - nauczyciel

Pani Madzia

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Studiując przekonałam się, że praca z dziećmi nie jest łatwa, ale daje wiele radości i satysfakcji gdy dziecko dzięki nam wzbogaca swoją wiedzę i nabywa nowych umiejętności. Dla mnie w mojej pracy największą nagrodą jest widok uśmiechniętego dziecka, które z radością wraca każdego dnia do przedszkola.

Pani Justynka - nauczyciel

Pani JustynkaPraca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Staram się być dla dzieci zawsze pogodna, serdeczna, godna zaufania i uśmiechnięta. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne.

Pani Marta - nauczyciel

Pani_Marta

Dzieci są niepowtarzalne i każde z nich jest inne i, co najważniejsze,… z nimi nie można się nudzić  J
W swojej pracy mogę wciąż „na nowo” pomagać, odkrywać i rozwijać ich umiejętności, zainteresowania i osobowość… i tak od „maluszka” do „starszaka”. Każdy postęp, mniejszy lub większy, daje satysfakcję, której nie da się opisać słowami.

„Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat”– te proste słowa Roberta Fulghuma najlepiej oddają to, dlaczego pracuję w przedszkolu.

Pani Ola - nauczyciel

Pani OlaOd zawsze chciałam, żeby praca dawała mi przyjemność i satysfakcję. Praca z dziećmi mi to umożliwiła - codziennie przynosi nowe doświadczenia. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, aby były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zabawy plastyczne. Każdego dnia staram się stworzyć dzieciom w przedszkolu miłą i życzliwą atmosferę, aby poczuły się jak w domu i miały poczucie bezpieczeństwa.
Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej: „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”.

Pani Natalia - nauczyciel

Pani NataliaAby mieć możliwość pracy z dziećmi ukończyłam studia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Studiowanie tego kierunku było dla mnie ogromnie ważne, ponieważ od bardzo dawna moim marzeniem była praca z dziećmi i umożliwianie im rozwijania umiejętności. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego dziecka, gdyż każde jest wyjątkowe i rozwija się w swoim tempie. W wieku przedszkolym maluch intensywnie poznaje świat. Dlatego właśnie na tym etapie należy w odpowiedni sposób mu to umożliwić.
Moim zdaniem kluczem do sukcesu w pracy pedagoga jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, zrozumienie go oraz cierpliwość. Dlatego też zgadzam się ze słowami Janusza Korczaka: ,,pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy".

Pani Anitka - pomoc nauczyciela

Pani AnitaZ zawodu jestem plastykiem, ale większość swojego zawodowego życia poświęciłam pracy z dziećmi. Lubię pokazywać świat najmłodszym poprzez naukę, sztukę i zabawę. Moje życiowe motto brzmi: „Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś.” Empatia i zrozumienie to podstawa mojej relacji z młodym człowiekiem. W tej pracy trzeba być po trochę nauczycielem, opiekunem, a niekiedy super bohaterem i dobrą wróżką. Uśmiech na twarzy dziecka to najpiękniejszy obraz na świecie. 

Pani Marzenka - pomoc nauczyciela

Pani MarzenkaSpędziłam z dziećmi w przedszkolu kilkanaście lat śmiejąc się z nimi, bawiąc, opiekując się nimi, rozmawiając o sprawach ważnych i błahych oraz słuchając, co mają do powiedzenia. Dzięki nim stałam się bardziej radosna, pomysłowa, spontaniczna i pełna energii. Towarzyszyłam im w trudnych sytuacjach, starając się rozwiązywać pojawiające się kłopoty oraz zmartwienia. Przez to stałam się bardziej refleksyjna i czuła. Świetne jest również to, że dzieci pozwoliły mi, bym bez żadnych konsekwencji sama mogła poczuć się dzieckiem i bawić się jak dawniej. Zawsze będę pamiętać słowa Janusz Korczaka, który pięknie mówił, że "Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci - są ludzie". Pamiętajmy o tym... 

Pani Ania - nauczyciel

Pani AniaZ wykształcenia jestem pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, polonistą oraz logopedą. Podczas pracy z dziećmi, bliskie mojemu sercu stało się motto Marii Montessori: „Pomóż mi zrobić to samodzielnie”. Uśmiech i satysfakcja, które pojawiają się na twarzach dzieci, gdy same osiągają upragniony cel, są dla mnie największą motywacją do dalszej pracy. Bardzo ważne jest dla mnie budowanie przyjaznej dziecku atmosfery w czasie jego pobytu w przedszkolu. Przekłada się to na poczucie bezpieczeństwa i zaufanie, którym mały człowiek nas, pedagogów, obdarza. Lubię czytać dzieciom. Uważam, że jest to bardzo potrzebne, gdyż świetnie rozwija wyobraźnię, uczy nowego słownictwa, a także stymuluje rozwój mowy małego człowieka.

Pani Agnieszka - logopeda

Pani Agnieszka Pracuję z dziećmi już wiele lat. Lubię dzieci i lubię z nimi pracować. Staram się wspierać ich wszechstronny  rozwój. Pomagam pokonać trudności
w komunikowaniu się. Prowadzę zajęcia logopedyczne mające na celu stymulację rozwoju mowy . Powołując się na Juliusza Słowackiego: "Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko co pomyśli głowa".

Pani Asia - nauczyciel języka angielskiego

Pani AsiaMam wieloletnie doświadczenie w uczeniu dzieci. Wprowadzam efektywne metody w czasie zajęć, aby wzbudzić w pociechach zainteresowanie i radość. Staram się, aby dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyswajając nowe słownictwo i utwalając już poznane.

Pani Iwonka - instruktor rytmiki

Pani Iwonka Kiedy widzę radość  i oczarowanie dzieci podczas zajęć rytmiki czuje wielką satysfakcje i spełnienie. Dzieci podczas zabawy z muzyką wykazują wiele różnych umiejętności, wkładają całe serce w zabawę, taniec i śpiew. Czas spędzony z dziećmi jest dla mnie bezcenny. Ukończenie studiów pedagogiczno-artystycznych pozwala mi w pełni realizować program obejmujący rytmikę.

Pani Ania - instruktor tańca

Jestem licencjonowaną instruktorką tańca, wieloletnią tancerką tańca towarzyskiego, posiadającą liczne osiągnięcia na turniejach ogólnokrajowych i w Okręgu Podkarpackim, w tym Puchar Okręgu Podkarpackiego. W swojej pracy łączę doświadczenia zdobyte podczas szkoleń i warsztatów tanecznych, a także praktyczną wiedzę taneczną zdobytą na turniejach tańca.

Pan Tomek - instruktor gimnastyki korekcyjnej

Pan Tomek"Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne o specjalizacji z gimnastyki korekcyjnej. Jestem osoba sumienną i lubiącą nowe wyzwania, których nie brakuje w pracy z przedszkolakami. Uwielbiam dzieci i praca z nimi sprawia mi ogromną radość."

Pani Ania - psycholog, oligofrenopedagog

Pani AniaJako psycholog na co dzień pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie zajmuję się diagnozą dzieci oraz terapią psychologiczną. Od kilku lat prowadzę zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju oraz kształcenia specjalnego, stosując różnorodne formy pracy z dziećmi (np. Metoda Dobrego Startu, Terapia Ręki, Terapia Zabawą, Arteterapia, elementy Terapii Poznawczo-Behawioralnej). Bardzo ważny jest dla mnie wszechstronny rozwój dzieci, z którymi pracuję. Podczas zajęć koncentruję się na tym, aby dzieci umiały radzić sobie z trudnościami, dbam o rozwój ich relacji z dorosłymi i rówieśnikami. Zapewniam im poczucie bezpieczeństwa, swobody, pomagam w budowaniu poczucia ich własnej wartości i pewności siebie, a także rozwijam ich samodzielność. 

Pani Mariola - oligofrenopedagog

Pani MariolaJestem pedagogiem pracującym na co dzień w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie. Ponadto, prowadzę zajęcia indywidualne z dziećmi niepełnosprawnymi. Praca ta daje mi wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję, w przypadku nawet maleńkich postępów moich podopiecznych. Staram się tak urozmaicać zajęcia, aby były one ciekawe i interesujące, a jednocześnie, aby wpływały na wszechstronny rozwój małego człowieka. Dbam o ciepłą, serdeczną atmosferę oraz o to, aby dzieci czuły się docenione i bezpieczne. Częste pochwały "budują" je i pozwalają "znaleźć" się wśród dzieci o prawidłowym rozwoju. Zadowolenie dziecka, jego radosny uśmiech jest dla mnie najlepszą nagrodą za włożony wysiłek.

Pani Monika - logopeda

Pani MonikaJako logopeda pracuję z dziećmi od kilku lat. Każde spotkanie z dzieckiem daje mi mnóstwo radości, a nawet najmniejszy nasz wspólny sukces jest ogromną motywacją do dalszego działania. Na mojej logopedycznej drodze spotykam wiele dzieci, którym trzeba pomóc zrobić pierwszy krok w rozwoju komunikacji. To właśnie ci najmłodsi sprawiają, że terapeuta nie tkwi w miejscu, że poszukuje, ciągle się uczy. Jestem wdzięczna moim małym podopiecznym za to, że codziennie odkrywają we mnie nowe pokłady, że przypominają mi, jak to jest być dzieckiem. 

Pani Ania - logopeda

Pani AniaJestem logopedą, neurologopedą oraz surdopedagogiem. Swoje pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym zdobyłam odbywając staż w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wówczas miałam okazję prowadzić zajęcia grupowe z logopedii, co pozwoliło mi utwierdzić się w przekonaniu, że jest to praca zgodna z moimi zainteresowaniami. Podczas pracy na oddziale neurologii dziecięcej poznawałam różnego rodzaju zaburzenia neurologiczne, które niekorzystnie wpływały na rozwój mowy dziecka- dzięki temu doświadczeniu studia z neurologopedii były dla mnie ogromną dawką wiedzy, przydatną podczas pracy. Wyzwania pojawiające się podczas terapii pozwalają mi się realizować i stale motywują do dalszego rozwoju. Każdy, nawet najmniejszy sukces moich podopiecznych jest dla mnie ogromną radością i motywacją do dalszego działania. Logopedia jest moją pasją, dlatego stale pogłębiam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach i warsztatach.
W swojej pracy korzystam z wielu metod, które dostosowuję do potrzeb pacjenta, ponieważ w terapii najważniejszy jest dla mnie drugi człowiek i staram się jak najlepiej mu pomóc.  

Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”                            Krosno, dnia 12.04.2018 r.

ul. Kletówki 1

38-400 Krosno

                          

 

 

REZERWACJA AUTOBUSU

 

            W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej zwracam się z prośbą
o zarezerwowanie autobusu na wyjazd przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola „Tęczowa Kraina” wraz z opiekunami.

Trasa: Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Krośnie ul. Kletówki 1  – Zagroda Edukacyjna Ranczo Pstrągowa - Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Krośnie ul. Kletówki 1

Termin: 23.05.2018 r. (środa)

Miejsce i godzina wyjazdu: Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”, ul. Kletówki 1 38-400 Krosno; godzina 08:30

Planowany czas trwania wycieczki (z drogą): ok. 5 h 30 min.

Liczba uczestników wycieczki (dzieci i opiekunowie): max 55 osób

Dane do faktury: „IDEA” Katarzyna Zych, ul. Kletówki 1 38-400 Krosno, NIP 684-241-21-20 (bardzo proszę o FV na przelew)

Telefon kontaktowy: 662 116 761 – Katarzyna Zych
                         

 

Z poważaniem

                                                                                                                           Katarzyna Zych