Słodka wyprawa, czyli wyjazd do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.

Przedszkolaki_w_Pijalni_Czekolady_M_Pelczar_Chocolatier_w_KorczynieW poniedziałkowy poranek, 25 marca 2019 r., autokarem udaliśmy się do miejsca wypełnionego pysznymi, czekoladowymi wyrobami - do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie. Nagle znaleźliśmy się w pięknym, nastrojowym miejscu z drewnianymi stołami i krzesłami, lejącą się czekoladą, jeżdżącą miniaturką pociągu wożącego czekoladę oraz podnoszonym wiaduktem kolejowym... czuliśmy się jak w najprawdziwszej bajce!
Na początku w kinie 3D obejrzeliśmy 2 filmy: "Pochodzenie kakao", "Historia kakao i czekolady", z których m.in. dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi główny składnik uwielbianej przez nas czekolady. Zobaczyliśmy także olbrzymie 3 metrowe drzewo kakaowca, największy w Polsce czekoladowy obraz i zegar oraz poznaliśmy schemat produkcji czekolady "Od ziarnka do tabliczki", "Podróż do krainy kakao". Mogliśmy dokładnie przyjrzeć się ziarnom z różnych stron świata i spróbować czekolad rozmaitych smaków, jak i kolorów. Przedszkolaki_w_Pijalni_Czekolady_M_Pelczar_Chocolatier_w_Korczynie
Podziwialiśmy z zachwytem maszyny i urządzenia do jej produkcji, a nawet sami wylewaliśmy, zdobiliśmy czekoladowe tabliczki oraz lizaczki, które później zabraliśmy do domu. Ze smakiem wypiliśmy przygotowaną w pijalni gorącą czekoladę, w przerwie robiąc sobie zdjęcia w "magicznych" kapeluszach.
Oprócz wspaniałych słodkich zabaw, mogliśmy również zagrać w piłkarzyki, pohasać po interaktywnej podłodze, poskakać i pozjeżdżać w małpim gaju - to były wyśmienite atrakcje!
Czas spędzony w tak fantastycznym miejscu dostarczył nam wielu niesamowitych wrażeń, zarówno smakowych jak i sportowych. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w pijalni czekolady dwukrotnego Mistrza Polski Cukierników i dwukrotnego uczestnika Mistrzostw Świata Cukierników - pana Mirosława Pelczara.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie w "czekoladowy świecie".