Warsztaty z I pomocy przedmedycznej dla naszych przedszkolaków.

Warsztaty_z_I_pomocy_dla_naszych_przedszkolaków17 maja 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu studentki pielęgniarstwa oraz ratowników medycznych, którzy pokazali nam, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną zatytułowaną "Pierwsza pomoc ABC"; pokaz ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz masaż serca i sztuczne oddychanie na modelu fantoma. Każdy z nas mógł samodzielnie spróbować uciskać klatkę piersiową oraz ułożyć kolegę lub koleżankę w pozycji bezpiecznej. Dowiedzieliśmy się też na czym polega praca ratownika medycznego i jakich narzędzi używa w swojej pracy. Zobaczyliśmy także jak unieruchomić złamaną kończynę i mogliśmy pooglądać stetoskop, strzykawki oraz folię termiczną. Bardzo dobrze rozwiązaliśmy quiz medyczny, za co otrzymaliśmy dyplomy i kolorowanki. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie grupowe i bardzo serdecznie podziękowaliśmy naszym gościom za pouczające spotkanie. Dzięki temu już wiemy, jak należy ratować innych udzielając pierwszej pomocy.